Atgal į Atgal į

Vyko dviejų dienų trukmės mokymai pagal atnaujintą GIMK programą

Vilniaus
2024.05.07

Š. m. kovo ir balandžio mėnesiais Tarnybos atestuotiems asmenims vyko dviejų dienų trukmės mokymai pagal atnaujintą globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK).  

Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su GIMK programos pakeitimais,  atnaujinta pagrindine GIMK programos dalimi bei specializuotą GIMK programos dalimi, išbandė pratybas bei aptarė klausimyną.

Mokymus vedė Tarnybos atestuoti asmenys Monika Kornikienė, Laima Nausėdaitė, Daiva Matulevičiūtė ir Dalia Bloznelienė. 

Buvo suformuotos 8 mokymų grupės, iš viso mokymuose dalyvavo ir pažymėjimus gavo 196 tarnybos atestuoti asmenys. 

Visi  GIMK mokymų dalyviai mokymus, jų naudą, eigą bei lektorių profesionalumą įvertino aukštais balais.  

Dalyvių nuomone, atnaujinta GIMK programa tapo išsamesnė, specializuotoje GIMK programos dalyje paliestos itin svarbios profesionaliems globėjams temos. 

Atnaujinta GIMK programa susideda iš 10 dalių pagal pagrindinę GIMK mokymų programą ir 8 dalių pagal specializuotą GIMK mokymų programą.

Lektorių nuomone, atnaujinta GIMK mokymų programa leis būsimiems globėjams ir įtėviams giliau save pažinti ir suprasti, kur yra jų stipriosios ir silpnosios pusės, kiek jų pačių patirtys turi reikšmės jų dabarties elgesiui ir mąstymui. 

Taip pat atnaujintoje GIMK programoje dalyviai pagilins žinias apie vaikų, tame tarpe turinčių trauminės patirties, poreikius ir tinkamus būdus, padedančius vaikams "gyti", patikėti vėl suaugusiais žmonėmis, gyventi pilnavertį gyvenimą, atskleidžiant visą jų potencialą. 

Programa praturtėjo praktinėmis užduotimis, kurios leis pamatyti pasaulį tėvų globos netekusio vaiko akimis.

Mokymai finansuojami Projekto Nr. 07-016-P-0001 „Paslaugų, skatinančių ir efektyviai palaikančių globą šeimos aplinkoje, vystymas" lėšomis. Projektas finansuojamas 2021–2027 metų ES investicijų programos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.