Globos ambasadoriai

Eglė Vaitkevičienė

Šeimynos įkūrėja

"Mažuose pasaulio kampeliuose maži žmonės darydami mažus, gerus darbus pamažu keičia pasaulio veidą."

Eglė su vyru yra įkūrę šeimyną, kurioje nuolat auga 8 vaikai. Užaugę vaikai niekada nenutola, tėvai yra įsipareigoję jiems visam gyvenimui, todėl jie nuolat grįžta, jų namai yra vaikų namai. Mama Eglę vadina 17 vaikų.

Rimantė Kulvinskytė

Žurnalistė

"Istorija dėliojasi iš meilės, kurią mes dovanojame kiekvienam vaikui, o vaikai stiebiasi į mūsų atvirumą ir lūkesčius. Būti šalia vaiko, jį globoti - tai privilegija jam tapti šio pasaulio ambasadoriumi."

Esu laimės tyrinėtoja, tinklaraščio "Laimės dieta" kūrėja, tikinti ir patyrusi, kad laimė ateina įvairiomis formomis, bet vaikai, be jokios konkurencijos, yra neišsemiamas laimės šaltinis.

Remigijus ir Algirdas Gataveckai

Menininkai autobiografai, socialiniai tyrėjai ir realistinio piešimo meistrai.

“Globoti ir mylėti tai lyg piešti pilnavertį gyvenimą kartu dovanojant dalį savęs”.

Globos namuose užaugę dailininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai ne tik nuolat stebina įspūdingais fotografinio realizmo stiliaus kūriniais, bet ir padeda globos namuose augantiems jaunuoliams.

Gabija Siurbytė

Aktorė, prodiuserė

“Šeimos pagrindas ne kraujas, o meilė. Kiekvienas vaikas nusipelno namų ir meilės. Ir taškas.”

Aš esu Gabija. Nuo vaikystės turiu vieną slaptą norą - trokštu, kad kuo daugiau vaikų šypsotųsi. Tikiu, kad kiekvienas galime padaryti šiek tiek kiekvieną dieną, kad tokia svajonė išsipildytų. Nes juk nėra svetimų vaikų, jie visi savi. Ir net vienas kenčiantis vaikas yra vienu per daug.

Su globa ir įvaikinimu aš susipažinau dar vaikystėje, skaitydama įvairias knygas ir žiūrėdama animaciją. Ir tada, ir dabar man tai tolygu stebuklui – kai dvi nesusijusios detalės pradeda sudaryti visumą. Tačiau dabar aš suprantu, kokių didelių pastangų šis procesas reikalauja ir man norisi prisidėti, padedant skleisti žinią, kad papildomos pagalbos reikia ne tik vaikui, bet ir įtėviams bei globėjams. Norisi, kad visuomenė įvaikinimą ir globą priimtų kaip teigiamą įvykį ir būtų pasiryžusi šioms šeimoms padėti. Norisi skaldyti susidariusius stereotipus, kurie dažnai yra sėkmingos globos ar įvaikinimo trukdis.

Giedrius Leškevičius

TV laidų ir renginių vedėjas, karšto oro baliono pilotas-instruktorius, grupės JOKE vokalistas.

Globa – kaip gėlių laistymas, nes jeigu nori malonių pojūčių, turi ją prižiūrėt, saugoti ir laistyti. Tas pats yra ir su vaikais, nes jie neabejotinai duos kuo gėrėti bei džiaugtis, jeigu jais rūpinsimės, mylėsime ir saugosime.

Man svarbu yra nestovėti vietoje. Manau, visuomet yra geriau daryti negu nedaryti, nes stovintis vanduo turi savybę užsistovėti...