Atgal į Atgal į

Prasidėjo vaikų globos savaitė!

Vilniaus
2022.06.28

„Globok, kaip saulė jūrą globoja“. Ši žinutė birželio 27-liepos 3 dienomis lydės įvairius renginius, konferencijas, iškylas, susitikimus, kurie skirti vykstančiai Vaikų globos savaitei paminėti. Jos metu bus dalijamasi globėjų patirtimis, iššūkiais, supažindinama su globos galimybėmis, siekiama keisti visuomenės nuostatas apie globą ir paskatinti užsiimti šia prasminga veikla. 

Kasmet globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius mažėja, tačiau šiuo metu globėjų vis dar laukia apie 1350 įvairaus amžiaus vaikų, daugiausiai – vyresnių nei 10 m. amžiaus. Šiuo metu yra net 4083 fiziniai vaiko globėjai (rūpintojai), kurie savo šeimose globoja 5358 vaikus. Iš jų – 1522 laikinai globojami. „Globoti vaikus pasiryžę žmonės imasi ypač svarbios misijos – suteikti vaikui galimybę turėti visavertį gyvenimą. Kasmet globėjų gretos auga, o šiemet jos ypač gausios – neabejingų žmonių, pasiryžusių padėti tiems, kuriems ne savo valia teko palikti namus Ukrainoje ir ieškoti saugaus prieglobsčio Lietuvoje. Nuoširdžiai dėkoju visiems globėjams, rūpintojams, budintiems globotojams ir įtėviams ar ketinantiems jais tapti, kad kuriate namus, suteikiate rūpestį ir meilę tiems, kuriems to labiausiai reikia“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Pasak Ilmos Skuodienės, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės, kiekvienas iš 1350 šiuo metu globos laukiančių vaikų yra atskiras pasaulis su individualia ir neretai sudėtinga istorija, kurios puslapius tas jaunas žmogus neišvengiamai yra priverstas rašyti kasdien. „Globos ar įvaikinimo atvejis dažnai būna tas kritinis jauno žmogaus istorijos taškas, padalijantis gyvenimą į „prieš“ ir „po“. Globos laukiantys vaikai dabar yra šiame lemtingame etape, pasiryžę kurti šviesiąją savosios gyvenimo istorijos dalį. Kviečiu dalyvauti globos savaitės renginiuose savo mieste ar rajone. Pasidomėkime globos galimybėmis, leiskimės įkvepiami informacijos, jau globojančių šeimų istorijų, globos laukiančių vaikų stiprybės. Na, o jei jausimės pasiruošę, pakeiskime bent vieno vaiko gyvenimo istoriją teigiama linkme, suteikime jam šeimą ir namus, nes tai yra kilniausia ir prasmingiausia, ką galime šiame gyvenime nuveikti“, – į vaikų globos savaitės renginius kviečia I. Skuodienė. Vaikai Lietuvoje yra paimami į globą, kai pagalba šeimai yra neefektyvi ir vaiko gyvybei bei saugumui gresia pavojus. Globoti gali vieniši, susituokę ir partnerystėje gyvenantys žmonės, turintys ir neturintys vaikų, nuo 21 iki 65 metų. Svarbiausia, kad globėjas praeitų iki trijų mėnesių trukmės mokymus ir sudarytų sąlygas vaikui augti, erdvę žaidimui, mokymuisi, o paaugliui užtikrintų privatumą. 

 

Globėjams ir norintiems jais tapti

Visą šią savaitę vyks daugybė globėjams ir globotiniams skirtų renginių visoje Lietuvoje - https://globoscentrai.lt/news/1280 


Globojančių šeimų festivalis – Klaipėdoje

Vaikų globos savaitės renginius vainikuos globojančių šeimų festivalis „Vaikai yra vaikai“, kuris šeštadienį vyks Klaipėdoje. Renginyje laukiama kelių tūkstančių globėjų, globotinių ir su globa susijusių asmenų, susirinkusiuosius sveikins LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas. Renginio dalyviai kartu šoks bendrą šokį, veiks įvairios edukacinės palapinės, vaikai šėls pripučiamų atrakcionų zonoje, vyks draugystės apyrankių dirbtuvės ir daugybė kitų veiklų. Taip pat laukia Monique ir Vido Bareikio pasirodymai.